A közös önkormányzati hivatalban foglalkoztatott köztisztviselők egységes illetményalap emeléséről

2017. október 09./ Körlevelek, szakmai tájékoztatók

Dr. Gyüre Izabella
Jogi és Hatósági Főosztály / Törvényességi Felügyeleti Osztály

Jogértelmezési kérdésként merült fel a 2017. évi közszolgálati ellenőrzések során, hogy jogszerűnek tekinthető-e, ha a közös önkormányzati hivatalhoz tartozó egyes települések rendelkeznek az illetményalap emelésről, mások azonban nem.

A közös önkormányzati hivatalban foglalkoztatott köztisztviselők illetményalap emeléséről a tagönkormányzatok képviselő-testületei csak egybehangzó tartalmú rendeletükben, egységesen dönthetnek.

A közös önkormányzati hivatal egységes hivatalnak tekintendő – függetlenül attól, hogy mely településeken létesítenek állandó kirendeltséget vagy ügyfélszolgálatot –, így nincs lehetőség arra, hogy a tagtelepülések közül egyesek rendelkezzenek illetményalap emelésről, mások ne, vagy külön-külön más mértékű emelésről döntsenek meghatározott dolgozói kör tekintetében.

A Miniszterelnökség köztisztviselői illetményalap-emeléssel kapcsolatban kiadott állásfoglalását a bejegyzés melléklete tartalmazza.

Mellékletek: