„Helyi Versenyképesség-fejlesztési Kutatási Program” Tudatos Település Útmutató a települési önkormányzatok részére

2018. május 31./ Körlevelek, szakmai tájékoztatók

dr. Pénzes Emese
Jogi és Hatósági Főosztály / Jogi és Törvényességi Felügyeleti Osztály

Ezúton tájékoztatom, hogy a Belügyminisztérium „Helyi versenyképesség-fejlesztési kutatási program” című kiemelt projektjének keretén belül lezajlott alkalmazott kutatások során keletkeztetett eredménytermékek egyik kiemelt célja az önkormányzati szektor egészét érintő ágazatirányítói beavatkozások, illetve szakpolitikai döntések előkészítésének támogatására szolgáló eszközök létrehozása volt, melyek támogatást nyújthatnak a helyi közszolgáltatások rendszerének megújításához, optimalizálásához. A projekt során létrejött „Tudatos Település Útmutató” című eredménytermék itt olvasható.