Eléri-e célját az önkormányzati adósságrendezés?
Az Állami Számvevőszék elemzése

2018. szeptember 13./ Körlevelek, szakmai tájékoztatók

Herczegh Róbert
osztályvezető
Belső Ellenőrzési Osztály

A Jegyző Kollegák figyelmébe ajánljuk az Állami Számvevőszék által készített elemzést az adósságrendezési eljárásokkal kapcsolatos ellenőrzések eredményéről.

Az elemzés saját megfogalmazása szerint: „a jogszabályalkotó munkát kívánja támogatni a szabályozási rendszer működésének áttekintésével, a rendszerszinten jelentkező problémák és következményeik bemutatásával. Az elemzés széles körű megalapozottságának biztosí­tása érdekében az adósságrendezések vonat­kozásában lefolytatott ellenőrzési megállapítá­sok kiegészítésre kerültek a Magyar Állam­kincstártól az önkormányzatok lejárt tartozásainak adataival, valamint az adósságrendezésben részt vett önkormányzatoktól bekért újabb adatokkal, az azokból levont következtetésekkel.”

Az „Eléri-e célját az önkormányzati adósságrendezés?” című elemzés letölthető az asz.hu/storage/files/files/Publikaciok/Elemzesek_tanulmanyok/2018/‍adossagrendezes_elemzes‍.pdf címen.